Březen 2012

Torrenty- co a jak (včetně crackování)

17. března 2012 v 13:57 | muffy
Neobejdejte se bez programu, který umí stahovat torrenty, doporučuji utorrent, je nejlepší. Dále program Daemon Tools lite, ten pak využijete až bude torrent stažený.
Nemějte z torrentů strach, je to jako normální stahování z internetu-když stahujete něco, tak se vám na liště udělá -ani nevím jak se to jmenuje- a vidíte kolik procent už máte stažených. To samé je i torrent, akorát že se vám neudělá nic na liště, ale v utorrentu, tam vidíte to samé :)

1. Najděte si na internetu torrent od nějaké hry, kterou chcete. Tady na blogu vám budu ke hrám torrenty přikládat, ale pro případ že byste chtěli jinou, doporučuju stránku www.tracker.cztorrent.net ale tam se musíte zaregistrovat, škoda, kdysi to šlo i bez registrace, ale to neva :) Je to nejlepší česká stránka na torrenty. Kdybyste tam svou hru nenašli, tak je taky dobrá stránka www.thepiratebay.org ale je to méně přehledné a není to česká stránka, takže hry a filmy v češtině tam moc nenajdete, to ale nevadí, dnešní hry stejně nejsou namluvené česky a jsou jenom české titulky, ty si později můžete stáhnout někde na internetu.

2. Stáhněte a otevřete torrent (program utorrent se automaticky spustí) Tam se v tom programu zobrazí okno, kde vyberete kam se má hra umístit (přikládám obrázek, po kliknutí se zvětší)
3. torrent se bude dlouho stahovat, takže si dělejte co chcete :D (přikládám ještě obrázek) A pro zajímavost- teď je 13:26 (obrázek je z 12:59) a už mám staženo 13.2% a rychlost stahování je 1.7 Mb/s ale to furt přeskakuje na jinou rychlost

4) Až bude torrent stažený, nainstalujte hru. Pokud má hra příponu .iso, dejte ji do programu Daemon Tools lite, což je virtuální mechanika-od hry přece nemáte žádné CD, které byste normálně strčili do počítače, tak tenhle program si to CD vymyslí :) prostě to .iso přesuňte myší do Daemonu a pak na to klikněte 2x :) Vytvoří se vám "obraz"-jako byste právě do počítače zasunuli to neexistující CD :D No a dál už hru nainstalujete stejně, jako byste opravdu strčili CD do počítače, je to úplně to samé. (obrázek když už jsem připojila "obraz" a použila jsem jinou hru, než tu NFS, kterou jsem měla v obrázcích předtím, nebudu ji stahovat, můj notebook nikdy žádnou z těch her nerozjel :D Zbytečně jsem je stahovala, ale předtím jsem prostě o noteboocích nevěděla nic zbytečně jsem postahovala spousty her :D) Když jsem vložila virtuální CD, instalační program se automaticky spustil :) Pokud se tak nestane, spusťte CD přes Tento počítač

5) crackování-to je vysvětleno níže, kde jsem psala co je crack :D Některé hry crack nepotřebují. Kde seženete crack ? No často bývá už v tom torretu spolu s hrou, kterou stahujete :) Pokud ne, tak si ho najděte někde na internetu :)

torrent: je to malý soubor, který stahuje data ze serveru, kde je hra nebo film (či něco jiného) uložen. Skrz něj se prostě (třeba hra) uloží do vašeho počítače. Torrent je vlastně takový prostředník. Když ho hodíte do utorrentu, stahování začne. Až se stáhne celý, tak máte tu hru uloženou v počítači, stačí nainstalovat a popřípadě i cracknout. Velikánská výhoda torrentů oproti normálnímu stahování je, že můžete stahovat jeden soubor o obrovské velikosti (třeba hra, která má 20Gb by se asi těžko stahovala normálně xD To nejde, jedině po kouskách, ale to je strašný :D Když stahujete normálně, znáte to, máte už 80% a z nějakého důvodu už musíte vypnout počítač (kvůli rodičům či schůzce) a tak je celé stahování v háji. To ale s torrenty nehrozí. Příště až zapnete počítač a zapnete program utorrent, torrenty, které se předtím stahovaly, budou ve stahování pokračovat dál :) Prostě zapnete u torrent, a hra která je na třeba 40% pokračuje dál, ne 41% :)

crack: většinou je to ikonka hry, ale ne ta originální co je od výrobců. Tahle je cracklá ! Většinou se touto cracklou ikonkou nahradí stará (originální, původní) spouštěcí ikonka hry. Nahradí- to jakože držíte myší tu cracklou a přetahujete ji myší do složky, kde je umístěna ta originální, která se nainstalovala spolu s hrou. (Bacha, ne tam kde je jen její zástupce, při instalaci her si pamatujte kam se hra instalovala, tam pak najděte z mnoha složek (třeba Cache, Gamedata, Bin) tu správnou (pokud to není hned jak hlavní složku s hrou otevřete, tak to většinou bývá Bin, pokud tam taková složka není, tak hledejte, někde tam prostě bude :D)) No až to umístění najdete, přetáhněte. Pak vám většinou počítač napíše, že taková ikona se stejným názvem už tam je a jestli ji chcete nahradit, ano chcete ji nahradit. No a pak se hra spouští přes ten crack :) Klidně si udělejte i zástupce na ploše ať máte snadný přístup :) Klikneš na tu ikonu a hra jede :)
Crackuje se jen u her nebo některých programů (Photoshop třeba). U filmů, hudby a jiných věcí ne :)

seed: Pokud vám delší dobu v utorrentu pod sloupečkem Seed pořád ukazuje 0, tak to vzdejte. Abyste mohli stahovat torrenty, potřebujete, aby někdo, kdo někdy ten torrent už stáhl měl zapnutý svůj utorrent a v něm pořád ukázaný tenhle torrent. On odesílá data toho torrentu (filmu nebo hry) do vašeho počítače a když to nikdo neodesílá, tak logicky nemáte co stahovat :) Čím víc lidí seeduje, tím rychleji stahujete. Někdy se stane že tam jsou v závorce seedy, třeba 26, ale před závorkou svítí nula, že vy nemáte ani jeden.Je to proto, že zrovna těch 26 seedů vyuřívá 26 jiných uživatelů, kteří také stahujou. Takže musíte počkat až to někdo z nich dostahuje, aby se uvolnil nějaký ten seed. Ale to se stává jen vyjimečně, takže je malá pravděpodobnost že se vám tento problém přihodí :) Jo a když nějaký torrent stáhnete, prosím nemažte ho ze seznamu seedů v tom utorrentu, takhle pomáháte jiným lidem co stehujou :) Jste tzv. Seedeři :) Když zapnete počítač, je od vás hezké když zapnete utorrent i když vy nic nestahujete. Pomáháte těm lidem, kteří stahujou ty torrenty (filmy, hra nebo prostě něco) co jste stahovali vy :) U některých her je dokonce přes 1000 seedů (a mnohem víc)

Product key, CD key, CD klíč (nebo Serial): jedno a to samé, jen pod různými názvy :D Je to kód, které některé hry při instalaci požadují. Když máte hru koupenou, tak ten kód je většinou na zadní staně manuálu, když si ale stáhnete hru, tak si klíč buď vygenerujte v Keygenu určeném přímo pro vaši hru, nebo klíč prostě najděte někde na internetu. Pokud se vám někdy nepodaří klíč najít, napište mi, najdu ho :)

Pokud máte JAKÝKOLI dotaz, tak mi napište tady do komentářů, nebo přes vzkaz nebo do klubové knihy :D Rychle odpovím :) Pokud nejsi člen klubu, tak pomůžu jen když budu mít dobrou náladu :Dpřísný zákaz kopírování na své blogy !

Miniakce - najdi tlapku 5. (ukončeno)

5. března 2012 v 18:40 | muffy |  Miniakce

Do obrázku jsem ukryla psí tlapku (v rohu máš ukázané jak vypadá) Najdi ji !
Chci pouze souřadnice, třeba A1 nebo 1A (to je samozřejmě špatně)
Za srávnou odpověď dostaneš 200 bodů !
Odpovědi mi pište do vzkazů


A ještě něco pro blbečky: NEPIŠTE TO DO KOMENTÁŘŮ !